Lokata Oparta o Drzewa Tlenowe

Poznaj więcej szczegółów

Gwarantowana Lokata Kapitału Oparta o Drzewa Tlenowe

Kontakt

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych ofertach, napisz lub zadzwoń do nas.

Informacje wstępne

Jako grupa podmiotów działających na rynku finansowym, posiadamy ogromne, 35 letnie doświadczenie ze wszelkiego rodzaju narzędziami finansowymi, począwszy od nieruchomości, poprzez giełdę, fundusze inwestycyjne, złoto, diamenty inwestycyjne, Forex, a kończąc, ostatnimi laty, na OZE, kryptowalutach i startupach. W 2021 roku postanowiliśmy zainwestować w AgroBiznes i wrócić, niejako, do korzeni – do produkcji żywności.

To nasze wieloletnie doświadczenie w branży finansowej nauczyło nas, aby zawsze stawiać bezpieczeństwo lokaty kapitału na pierwszym miejscu. We wszystkich rozmowach, które prowadzimy z naszymi Inwestorami, parametr bezpieczeństwa pieniędzy jest zawsze priorytetem. Zysk, ok, dobrze jak jest atrakcyjny, ale parametr bezpieczeństwa jest zawsze najważniejszy.

Nasze lokaty kapitałowe są dostosowane do możliwości i potrzeb każdego Inwestora – zarówno początkującego, dysponującego kapitałem rzędu kilku tysięcy złotych, jak i Inwestorów chcących ulokować kapitał liczony w dziesiątkach milionów złotych.

Czas trwania lokat również jest bardzo elastyczny – mamy oferty krótkoterminowe – kilkumiesięczne, jak i długoterminowe – na kilka lat.  Wszystkie parametry naszych lokat, łącznie z zyskiem, są gwarantowane umową, ubezpieczone, a posiadacz lokaty staje się rzeczywistym, pełnoprawnym właścicielem aktywa, które przynosi mu zyski.

Ofertę, którą tutaj przedstawiamy jest rodzajem długoterminowej lokaty kapitału, opartą o umowę, w której gwarantujemy Inwestorowi zysk w wysokości do 700% za 6 lat lokaty kapitału.

Warunki lokaty w skrócie:

 • Czas trwania lokaty: do 6 lat
 • Kwota lokaty: od 200 zł (jedna sadzonka), i wielokrotność tej kwoty, przy sadzeniu na naszej plantacji.
 • Kwota lokaty: od  100 zł (jedna sadzonka), i wielokrotność tej kwoty, przy sadzeniu na gruntach Inwestora.
 • Zysk: do 1600 zł po 6 latach za każde zakupione drzewo – do 700% za 6 lat, czyli do ok. 116% w skali roku.
 • Brak jakiegokolwiek podatku dochodowego w przypadku umowy gdzie sprzedaż następuje po 6 miesiącach od zakupu.
 • Zabezpieczenie: prawo własności na każde zakupione drzewo.

Spółka OxyTree Lasy Prywatne

Zachęcamy do zapoznania się z naszym projektem dzięki któremu nie tylko powiększycie Państwo zgromadzone środki finansowe, ale także przyczynicie się do poprawy środowiska naturalnego. Swój projekt kierujemy zarówno do przedsiębiorców, którzy w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej realizują społeczne przedsięwzięcia oparte na ekologii, jak i do klientów indywidualnych, którym troska o przyszłość planety leży na sercu.

Może to na początku zabrzmieć dość nietypowo, ale przedmiotem inwestycji realizowanym przez nas wspólnie z prywatnymi inwestorami jest drzewo, a ściślej rzecz ujmując krzyżówka paulownia elongata x paulownia fortunei, czyli drzewo tlenowe. Drzewo to słynie ze specyficznych właściwości polegających m.in. na wysokiej absorpcji dwutlenku węgla i wzmożonej produkcji tlenu.

Drzewa te występują pod wieloma nazwami takimi jak: drzewo cesarskie, drzewo królewskie, drzewo kiri czy drzewo Fenix. Paulownie pochodzą z Chin, gdzie są skutecznie uprawiane od ponad 2 tys. lat. W warunkach naturalnych paulownie dożywają około 100 lat.

Precyzując, drzewa tlenowe (ang. oxytree) to swoiste hybrydy, która zostały utworzone wskutek połączenia Paulownia fortunei i Paulownia elongata. Należy jednak zaznaczyć, że drzewa te nie są roślinami genetycznie modyfikowanymi, lecz zwykłą krzyżówką. Jednakże niewątpliwie wyróżniają się nietypowymi właściwościami. Szacuje się, że w latach 2018-2020 sprzedano w Polsce ok. 300 tys. sadzonek, a popularność tego interesującego drzewa nieustannie rośnie.

Drzewa tlenowe charakteryzuje przede wszystkim ich szybki wzrost (nawet do 3 metrów rocznie). W ciągu 6 lat mogą osiągnąć wysokość 16 metrów. Co jest szczególnie interesujące, to że po ścince drzewo dynamicznie odrasta od pnia, puszczając kilka pędów. Po ścięciu może odradzać się nawet do pięciu razy, co ma pozytywny wpływ na efektywność ekonomiczną hodowli. Co jest szczególnie ważne, to że drzewo nie jest podatne na choroby i szkodniki, w przeciwieństwie do takich gatunków jak sosna czy świerk, które muszą zmagać się z plagami kornika ostrozębnego i drukarza, inwazją jemioły oraz z negatywnym odziaływaniem grzybów.

Drzewa tlenowe posiadają zaawansowany system korzeniowy, sięgający nawet dziewięciu metrom w głąb ziemi. Pień jest prosty i smukły, natomiast korona szeroka, przez co ich kształt można opisać jako parasolowaty. Drzewo wyróżniają duże, sercowate liście (o długości do 30 cm), a także efektowne, jasnofioletowe kwiaty, które zakwitają w maju po około czterech latach od nasadzenia, dodając drzewu walor ozdobny. Drzewo odpowiednio pielęgnowane i przycinane może równie dobrze rosnąć w formie pięknego krzewu.

Drzewa tlenowe są o wiele bardziej wydajne pod względem pochłaniania nadmiaru dwutlenku węgla niż inne gatunki rosnące powszechnie w polskich lasach, czyli głównie: sosna (58,2% wszystkich drzewostanów), dąb (8%), brzoza (7%) oraz buk (6,2%) Przykładowo, OxyTree jest około pięćdziesięciokrotnie wydajniejsze w tym zakresie od dębów oraz dwudziestopięciokrotnie od lip. Szacuje się, że jedno drzewo tlenowe pochłania około 22 kg CO2 i produkuje 6 kg O2 rocznie. Biorąc pod uwagę postępujące zmiany klimatyczne, to te właściwości są niezwykle istotne. Obserwuje się rosnącą popularność tych drzew, zwłaszcza na terenach miejskich, gdzie priorytetem jest troska o czyste powietrze oraz zwalczanie smogu.

Drzewa tlenowe zapewniają dużo cienia oraz są miododajne. Odstraszają także szkodniki, zwłaszcza natrętne komary oraz muchy. Ich liście szybko się rozkładają i stanowią dobry nawóz, potęgujący wzrost tych roślin.

Drewno jest przede wszystkim lekkie, a zarazem odporne na wodę (szybkoschnące). Nadaje się do lakierowania i malowania. Drewno może zostać przeznaczone równie dobrze do produkcji mebli, sklejek, płyt jak i palet. Wykorzystuje się je również w budownictwie (elewacje, okna drzwi).

Drewno z tlenowców zużywają również firmy oferujące sprzęt sportowy. Firma Rossignol produkuje z niego narty. Z tego drewna wytwarza się także deski wind-surfingowe, kajaki oraz łodzie.

Doskonale sprawdza się jako surowiec używany do produkcji trwałych pojemników i opakowań, głównie skrzynek oraz beczek

Drewno ma również walory opałowe. Szacuje się, że z jednego drzewa tlenowego uzyskać można minimum 0,5 m3 drewna opałowego. Uważa się, że ciepło ze spalania jednego drzewa wynosi ponad 17 tys. kalorii, co jest równoznaczne z ciepłem uzyskiwanym z jednej tony węgla.

Oprócz drewna ze ściętego drzewa pozyskiwana może być również cenna biomasa (rocznie nawet 150 t/ha), z której otrzymać będzie można biopaliwa. Przewiduje się również, że biogazownie będą otwarte na współprace z plantatorami drzew tlenowych, z uwagi na fakt, iż borykają się one z problemem braku dostaw odpowiednich surowców.

Z drzewa tlenowego pozyskać można także liście, które po odpowiednim przetworzeniu stanowić będą paszę dla zwierząt, bogatą w wapń, żelazo i cynk. Pasza ta może stanowić doskonałe pożywienie dla królików, świń i przeżuwaczy lub będzie użyteczna jako ekologiczny nawóz.

Paulownie znajdują zastosowanie jako „kontrolerzy” zanieczyszczeń powietrza i gleby. Precyzując, te tlenowce wykazują wysoką zdolność do fitoremediacji gleb skażonych metalami ciężkimi. Sugeruje się, aby były nasadzane wzdłuż tras komunikacyjnych cechujących się intensywnym ruchem drogowym. Do tej pory nasadzano je m.in. w Łomży, we Wrocławiu oraz Łodzi.

Z uwagi na dużą zawartość cukrów w nektarze kwiatów drzewa te cieszą się zainteresowaniem ze strony pszczelarzy. Ich rozbudowany system korzeniowy może być przydatny do umacniania skarp przed osuwaniem się.

Jak wygląda proces lokowania kapitału?

Na początek to co najważniejsze. Paulownie będą uprawiane w ramach podzielonych plantacji o krótkiej rotacji (SRF). Lokata została przewidziana tak, aby zagwarantować satysfakcjonujące zyski zarówno dla Spółki OxyTree jak i dla prywatnych inwestorów. Oprócz uzyskiwania korzyści ekonomicznych obie strony przyczyniają się do poprawy klimatu, wykorzystując specyficzne właściwości tlenowców

Pierwszym krokiem Inwestora jest zapoznanie się i podpisanie umowy lokacyjnej, gdzie określa ilość sadzonek, które chce kupić. Każda sadzonka kosztuje 200 zł.

Po zaksięgowaniu środków Spółka OxyTree przenosi własność drzewka na Inwestora.

Zwracamy uwagę na to, że każda sadzonka zawiera paszport zgodny z regulacjami obowiązującymi na terenie UE. Zaznaczamy, że w momencie dokonywania wyboru otrzymujecie Państwo pełną informację, gdzie Państwa sadzonki zostaną zasadzone i będą później przez nas uprawiane. Transparentność lokaty jest dla nas szczególnie istotna.

To wszystkie czynności po stronie Inwestora.

W ramach ceny za jedną sadzonkę, tj. 200 zł to nabywacie Państwo nie tylko młode drzewko, ale także pełną usługę obejmującą:

 1. przygotowanie terenu pod nasadzenie, w tym uprawę gleby, w razie konieczności wymianę ziemi, karczowanie, wyrywanie korzeni, frezowanie pozostałości po pniach,
 2. zasadzenie sadzonek drzew tlenowych,
 3. pielęgnację drzew tlenowych, w tym okresowe przycinanie, formowanie korony drzewa,
 4. nawożenie drzew tlenowych,
 5. nawadnianie drzew tlenowych,
 6. kontrolę stanu zdrowia i stabilności drzew tlenowych,
 7. ochronę drzew tlenowych przed szkodnikami, chorobami i uszkodzeniami mechanicznymi,
 8. usuwanie drzew tlenowych nienadających się do dalszej uprawy,
 9. przeprowadzanie prac porządkowych, w tym usuwania liści i innych pozostałości,
 10. dokonywanie innych prac i zabiegów, których celem będzie utrzymanie drzew tlenowych w dobrej kondycji.

To co jest istotne, to że inwestor nie ponosi kosztów związanych z załadunkiem sadzonek, transportem na miejsce ich uprawy, rozładunkiem, a także kosztów ich sadzenia, uprawy i ścinki po uzyskaniu odpowiedniego wzrostu i wieku. Jeszcze raz zaznaczamy, że wszystkie te czynności zawierają się w cenie.

Umowa zawierana jest na okres sześciu pełnych lat kalendarzowych podczas których drzewo uzyskuje dojrzałość. Sadzonki są uprawiane na nieruchomościach gruntowych będących w posiadaniu Spółki OxyTree jako dzierżawców.

Drzewka tlenowe zostają zasadzone niezwłocznie po ich nabyciu przez inwestora, niemniej jednak musimy dostosować się do warunków atmosferycznych i pory roku, aby mieć dostateczną pewność, że sadzonka się przyjmie i będzie przynosić oczekiwane zyski. Zawsze mamy nasadzonych odpowiednią ilość drzewek własnych, nie przydzielonych do Inwestora, dlatego możemy przyjmować zamówienia cały rok i może się tak zdarzyć, że Inwestor kupujący drzewka np. w Styczniu otrzyma sztuki które były zasadzone kilka miesięcy wcześniej.

Po pełnych sześciu latach kalendarzowych z sadzonki wyrasta dojrzałe drzewo, które może podlegać sprzedaży.

OxyTree jest zobowiązane do jego kupna od inwestora za cenę 1600 zł netto / sztuka, co dokładnie reguluje umowa. Tym samym zysk z lokaty po odliczeniu ceny zapłaconej na początku wynosi 1400 zł netto. Środki te są niezwłocznie przekazywane na rachunek bankowy inwestora.

Skąd taka wysoka stopa zwrotu z lokaty? OxyTree nawiązało współpracę z podmiotami produkującymi wyroby z drewna, w tym z przemysłem meblarskim (m.in. FAKRO, IKEA). Firmy te zagwarantowały odbiór surowca, którego niedobory są dziś widoczne na rynku, dzięki czemu możemy zaproponować powyższą atrakcyjną cenę inwestorom. Poza tym kluczową rolę odgrywać będzie cena drewna. Eksperci nie mają wątpliwości, że będzie ona rosnąć, zwłaszcza biorąc pod uwagę regulacje unijne dotyczące klimatu, o których mowa jest poniżej.

Co jest jeszcze istotne w naszej propozycji, to że inwestor nie musi poszukiwać odbiorcy drewna na własną rękę. Co więcej nie ponosi kosztów jego ścinki, załadunku i transportu do odbiorcy. Wszystkie te czynności należą do obowiązków OxyTree, podobnie jak sprawy administracyjne. Inwestor może korzystać z wypracowanego zysku.

Wybrane zalety lokaty kapitału w OxyTree:

 • Tendencje do zwiększania lesistości
 • Rosnąca popularność lasów prywatnych
 • Sadzenie drzew to troska o klimat
 • Rosnące zapotrzebowanie na drewno przy niedoborach tego surowca na rynku
 • Rozwój przemysłu drzewnego w Polsce – gwarancja zbytu
 • Polska czołowym producentem i eksporterem produktów drewnopochodnych
 • Moda na drewno i produkty drewnopochodne
 • Wzrost cen drewna na rynku
 • Szybki wzrost drzew tlenowych i ich wydajność
 • Wytrzymałość tlenowców na klimat i odporność na choroby oraz szkodniki
 • Szerokie zastosowanie drewna z Paulowni – meble, szkutnictwo, opał, nawóz, pasza, fitoremediacja, itp.

Oprócz wskazanych powyżej mocnych stron lokaty, zwracamy uwagę na pojawiające się w przestrzeni publicznej projekty dotyczące dofinansowania lasów prywatnych, podkreślając w ten sposób ich istotną rolę.

W nowej strategii leśnej UE 2030 pojawiły się zapowiedzi dotowania prywatnych właścicieli leśnych. Wspólnota w ten sposób chce zachęcić podmioty prywatne, aby oprócz pozyskiwania drewna świadczyli również „usługi ekosystemowe poprzez ochronę i odbudowę lasów”.

Niezwykle interesującym pomysłem jest strategia „od pola do stołu” w ramach której UE zamierza nagradzać zarządców lasów za wdrożenie ekologicznego modelu biznesowego w swoim przedsiębiorstwie. Za stosowanie przyjaznych dla klimatu i środowiska praktyk przewiduje się gratyfikację natury finansowej lub w postaci zbywalnych certyfikatów emisji dwutlenku węgla, które podlegałby odsprzedaży na wolnym rynku.

 

Przykład lokaty:

Inwestor kupuje 300 sadzonek drzew tlenowych w cenie 200 zł za sztukę. Jego lokata kapitału wynosi 60.000 zł (300 x 200 zł). Po 6 latach za każde drzewo inwestor otrzymuje 1.600 zł, czyli łącznie wypłacamy mu 480.000 zł (300 x 1.600 zł).

Otwórz swoją lokatę w Drzewa Tlenowe

Jeśli nasza oferta wydaje się dla Ciebie atrakcyjna i chciałbyś rozpocząć z nami współpracę, to zapraszamy do kontaktu telefonicznego z nami, lub kontaktu poprzez e-mail. Omówimy szczegóły współpracy i odpowiemy na wszystkie pytania.

Podmioty odpowiedzialne

AGRORENDITE Sp. z o.o.

Adres:
ALEJA PŁK. WŁADYSŁAWA
BELINY-PRAŻMOWSKIEGO 27, lok. 8
31-514 KRAKÓW

KRS: 0000985642

REGON: 522734413

NIP: 6751768437

RENDITE Sp. z o.o.

Adres:
BRONISŁAWA CZECHA 7,
43-300 BIELSKO-BIAŁA

KRS: 0000383294

REGON: 241929806

NIP: 9372647493

OXYTREE LASY PRYWATNE sp. z o.o.

Adres:
ALEJA PŁK. WŁADYSŁAWA
BELINY-PRAŻMOWSKIEGO 27, lok. 8
31-514 KRAKÓW

KRS: 0000992057

REGON: 523110815

NIP: 6751770486

Uzyskaj konsultację

Nie zwlekaj, skontaktuj się z nami już teraz!